* Lud Góralski * Rzeczpospolita Góralska * Rozmyślania Józka Strachoty * E-mail: vykovaliv a gmail.com *
uahistory Vesna
Blog > Komentarze do wpisu
Z Beskidu Niskiego i Łemkowyny

Z Beskidu Niskiego

i Łemkowyny

Witam serdecznie wszystkich miłośników Beskidu Niskiego i Łemkowyny. Szczególnie Ci stęsknieni za Beskidem i oddaleni od Beskidu (jak ja) mam nadzieję z przyjemnością przejrzą kolejne materiały na stronie www.beskid-niski.pl
 
1. Czyż nie raz wędrując po Beskidzie nie zauważyliśmy kłębów gryzącego dymu unoszącego się nad beskidzkimi dolinami? Pewnie tak... i każdy dobrze wie, że są jeszcze takie miejsca gdzie dymią retorty.
Ale czy wiemy jak wygląda praca współczesnych węglarzy? Nie różni się ona zbytnio od tej jaką wykonywali kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. Technika wypalania węgla drzewnego jest niezmienna.
"Węglarze z Rostajnego" - to świetny reportaż-wywiad autorstwa Bożeny Jurkowskiej opatrzony ciekawymi fotografiami.
 
 
 
 
2. XXIV Łemkowska Watra w Zdyni przeszła już do historii a ja polecam przejrzenie kolejnej galerii zdjęć z Watry. Tym razem pełne ekspresji i zrobione z wielkim (łemkowskim) sercem zdjęcia Bogusi Gruszczyńskiej-Kozan. Jej poetycka dusza, niektóre zdjęcia przysposobiła metaforycznymi opisami.
 
 
 
 
3. Zapraszam również do uzupełnionej galerii zdjęć i krótkiego podsumowania święta "Od Rusal do Jana", które odbyło się w Zyndranowej.
 
4. I jeszcze jedna informacja z "beskidzkiego forum". Udało się nareszcie opanować tak zniechęcający do dyskusji atak "sieciowego spamu" a dla miłośników "cmentarzy wojennych" został utworzony specjalny dział, w którym mogą swobodnie wymieniać swoje poglądy.
 
Do zobaczenia od piątku na beskidzkich szlakach. Znów w ukochanym Wołowcu :-))
 
Pozdrawiam
 
Bartłomiej Wadas
gg 4636245
-----------------------------------------------------------
www.beskid-niski.pl
"Sercu bliski
Beskid Niski"
-----------------------------------------------------------
Newsletter portalu: http://www.beskid-niski.pl/index.php?pos=/subskrypcja
 
wtorek, 08 sierpnia 2006, kovaliv